Academy LaVey
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Academy LaVey

Satanic Soul
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Silence is my friend

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:07 am

Cum am deschis usa grea de lemn am vazut o incapere neagra,intunecoasa si rece.Draperiile grele acopereau fereastra din lemn de stejar.
-Exact pe gustul meu,am murmurat eu,dupa care am chicotit.
Mi-am pus bagajele intr-un colt al incaperii,avand sa le aranjez in dulap mai incolo.M-am asezat pe canapeaua de culoare stacojie si am inceput sa citesc despre Sociologia Vampirilor.Imediat dupa ce am terminat primul paragraf de citit,la usa s-a aratat o pisica neagra ca noapte care cauta innebunita pe cineva.
-Fea!am strigat eu la pisica,da pisica era a mea.Unde ai fost?Te-am cautat peste tot.
Desigur nu ma asteptam ca aceasta sa imi raspuna si nici nu aveam chef sa ii citesc gandurile pentru a afla,m-am multumit cu un "miau" si mi-am bagat din nou nasul in carte.
Sus In jos
Riika
Admin
Riika


Mesaje : 577
Data de înscriere : 27/01/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:18 am

Bătu la uşă, nerăbdătoare. Numai avuseseră studenţi noi de mult, în academie. Ţinea în mână o foaie cu regulile şcolii şi cu orarul ei. Ea trebuia să facă pe mesagerul, dar nu o prea deranja. Aşa cunoştea pe toată lumea. Aşteptă să i se deschidă.
Sus In jos
https://satanicsoul.forumgratuit.ro
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:25 am

CIteam in continuare cartea si ajunsesem la al doilea capitol cand am fost intrerupta de bataile din usa.Fea s-a ridicat si ea o data cu mine dar,ea a fugit mai repede spre usa.Eu am pus cartea jos si apasand clanta am deschis usa.De cealalta parte a ei era o fata in jur de 16-17 ani,cu parul blond si ochi albastri.Tinea in mana doua foi si parea foarte entuziasmata.Pe una dintre foi scria mare "Orar" iar pe cealalta nu am vazut.
-Intra,i-am zis eu!
Sus In jos
Riika
Admin
Riika


Mesaje : 577
Data de înscriere : 27/01/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:34 am

Cănd uşa se deschise, aproape căzu, căci stătea sprijinită de ea. O privi pe fată, analizând-o scurt. Era mai mare ca ea, iar părul ei era alb, dacă nu se înşela. Avea o trăsătură specifică Vampirilor: ochii ei erau roşi.
Intră rapid, sărind peste prag, apoi se întoarse spre fată.
-Eu sunt Rukiia, poţi să-mi zici Riika! Încântată! Directorul m-a trimis să-ţi dau regulile şi orarul tău. spuse rapid, fără să respire, nepierzându-şi zâmbetul
Sus In jos
https://satanicsoul.forumgratuit.ro
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:44 am

Riika era parea putin agitata sau fericita,atat de fericita incat mai avea putin si cadea.Am chicotit scurt si m-am adresat catre ea:
-Buna Riika,eu sunt Alesha,Fea venise si ea si se aseza langa mine,ma privi fix in ochi si mieuna,dupa care am continuat sa ii vorbesc Riikei,si ea este Fea si suntem incantate deasemenea,multumesc pentru orar si regului!am schitat un zambet scurt dupa care am invitat-o sa se aseze pe canapea dupa care am scos din geanta o cutie cu furescuri.
-Un fursec?am intrebat-o pe Riika si i-am intins cutia cu fursecuri in fata.Sunt putin sfaramati dar buni,am continuat eu.
Sus In jos
Riika
Admin
Riika


Mesaje : 577
Data de înscriere : 27/01/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:49 am

-Nu, mulţumesc. Fratimiu îmi interzice să mai mănânc dulce, zice că o să mă fac cât o balenă. zise amuzată, apoi râse doar pentru sine. Privi pisica şi o luă în braţe, începând s-o mângâie. E aşa de drăguţăăăă! zise, entuziasmată.
Sus In jos
https://satanicsoul.forumgratuit.ro
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:55 am

Am inceput sa chicotesc cand am auzit de ce nu are voie sa manance fursecuri.Am observat ca Feei ii placea foarte mult Riika in brate,si ca a inceput sa toarca.Mi-am intors privirea de la Fea la Riika si am rostit pe un ton glumet:
-Se pare ca te iubeste,sti nu se prea agata de multa lume.
Sus In jos
Riika
Admin
Riika


Mesaje : 577
Data de înscriere : 27/01/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 12:04 pm

-Şi eu o iubesc. Aşa mică şi drăguţă. zise, strângând pisica uşor în braţe, apoi o puse pe genunchi.
Apoi se întoarse spre Alesha, zâmbiind. Continuă să mângâie pisică, chicotind amuzată.
Sus In jos
https://satanicsoul.forumgratuit.ro
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 2:39 pm

Am privit-o un timp pe Riika si apoi am intrebat-o:
-Ai putea te rog sa imi prezinti si mie academia?Pentru ca mi se pare foarte mare si cred ca m-as rataci imediat.
Asteptand raspunsul am luat un fursec si am inceput sa rontai.Incercam sa gasesc subiecte de discutie.Scoala asta era gen gothic.Era imensa si pun pariu ca te rataceai repede.Avea o gramada de camere si de clase.
Sus In jos
Riika
Admin
Riika


Mesaje : 577
Data de înscriere : 27/01/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 3:27 pm

-Da, sigur că îţi prezint Academia. Şi chiar dacă pare mare, noi n-avem voie decât la parter şi la etajul I. Restul e pentru profi. zise blonda, apoi se uită din nou prin cameră. Eram mai închisă ca a ei. Camera sa era colorată şi avea o grămadă de pluşuri.
Se ridică cu greu, lăsând pisica pe jos.
Sus In jos
https://satanicsoul.forumgratuit.ro
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 7:47 pm

I-am zambit Riikai si i-am multumit.
-Si mai exact ce se afla la celelalte etaje de nu avem voie sa umblam?am intrebat-o eu.
Sus In jos
Riika
Admin
Riika


Mesaje : 577
Data de înscriere : 27/01/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 10:40 pm

-Multe... E Biblioteca cu vrăji, Sala de invocări, etc. Am fost acolo, nu e interesant
Sus In jos
https://satanicsoul.forumgratuit.ro
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 10:47 pm

-Ahh am inteles....plictiseala.am dat sa ma ridic dar Fea a sarit repede la mine in brate.
-Fea da-te jos!am strigat eu catre micutul ghemotoc de blana.
Am deschis usa,pentru ca Riika sa imi poata arata imprejurimile.
-Deci,presupun ca tu ai un rang mai special pe aici daca Directorul te-a desemnat sa aduci orarul si regulile.am zis eu,chicotind.
Sus In jos
Riika
Admin
Riika


Mesaje : 577
Data de înscriere : 27/01/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:09 pm

-Mda... Eu fac prostiile pe aici şi vorbec cel mai mult. Rang special. zise, râzând. Ieşi din cameră.
Sus In jos
https://satanicsoul.forumgratuit.ro
Alesha

Alesha


Mesaje : 10
Data de înscriere : 12/02/2011

Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitimeDum Feb 13, 2011 11:16 pm

Am iesit din camera chicotind.Riika era chiar de treba,amuzanta,draguta si cam singura de pe aici.Cand am iesit holul nu era prea aglomerat.Oare toti erau la ore?Sa imi amintesc sa o intreb.Am mers ceva pe lungul hol dupa care am tras aer in piept si am intrebat-o:
-E cam gol pe aici.Au inceput cumva orele?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Silence is my friend Empty
MesajSubiect: Re: Silence is my friend   Silence is my friend Icon_minitime

Sus In jos
 
Silence is my friend
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy LaVey :: Academia LaVey :: Camerele studenţilor :: Vampiri-
Mergi direct la: